3D sada na odlitek a otisk nožičky, ručičky miminka

Menu

Cart

Časté otázky

• Na kolik odlitků a otisků vystačí jedna 3D sada?

Celé balení 3D sady by Vám mělo vystačit na zhotovení 2 odlitků či 3 otisků tří - až šestiměsíčního miminka. 3D sadu můžete též použít pro zhotovení odlitků větších dětí (zhruba do 3 let věku) - u starších dětí ale doporučujeme vyrobit spíše odlitek či otisk ručičky. 3D odlévací sada s rámečkem je vzhledem k velikosti a hloubce rámu vhodná pouze pro miminka do šesti měsíců věku.

• Jak rozpoznám, který ze sáčků je přírodním materiálem na výrobu formy a který odlévací prášek?

Balíčky jsou vždy přehledně označeny etiketou s názvem, tudíž k záměně by nemělo dojít. Pokud byste ale s balíčky manipulovali či obsah přesypávali, může Vám v identifikaci pomoci barevná indikace prášku na výrobu formy pro odlitek, po namočení prášek mění barvu, tj. stačí pouze navlhčit prst a vyzkoušet.

• Co vše obsahují 3D odlévací sady?

Naše 3D odlévací sady, obsahují vše, co je zapotřebí k úspěšné výrobě 3D odlitku dětské nožičky či ručičky. Základem každé 3D odlévací sady je materiál na zhotovení formy z mořských sad, odlévací prášek, odlévací misky a návod k použití a k zhotovení 3D odlitku. Dále se sady liší dle rámečku. Větší sady obsahují hluboký rámeček, pro vystavení 3D odlitku, stříbrnou a zlatou barvu, barevné pasparty, smirkový papír a lepidlo. 

• Jak vyrobit bronzový odlitek dětské nožičky či ručičky?

Zhotovení odlitku z bronzu je poněkud nákladnější, ale v případě Vašeho zájmu jsme schopni jej zajistit. Stojí okolo 2.700,- Kč a trvá cca 3 měsíce. Postup je následující: nejprve zhotovíte odlitek pomocí jedné z našich 3D odlévacích sad, zašlete nám jej a my poté zadáme výrobu bronzového odlitku odborníkovi, tj. slévači. Je třeba roztopit pece, v nichž se bronzový odlitek "zrodí", následně se očistí a povrchově upraví. Výsledek však určitě stojí za to!

• Jak docílím zlaté či stříbrné barvy 3D odlitku?

Nejsnazší cestou je zakoupit na našich stránkách 3D odlévací sadu s rámečkem, ve které máte potřebné vybavení, tj. štětec i zlatou či stříbrnou barvu, ihned k dispozici. Barvě velmi pěkně kryjí i v jediné vrstvě, jsou zároveň vhodné pro všechny typy povrchů.  Požití je jednoduché, pracuje se s nimi jako s vodovými barvami.

• Jakým způsobem umístím sádrový odlitek do zakoupeného rámečku?

Po vyjmutí z formy odlitek smirkovým papírem zbruste, aby se Vám vytvořila rovná plocha. Nechte dobře zaschnout. Na rovnou plochu poté naneste lepidlo, které je obsaženo v našich 3D odlévacích sadách nebo doporučujeme lepidlo chemoprén, na nalepenou paspartu či papír, kam připevníte odlitek, naneste taktéž chemoprén a nechte chvilku zaschnout. Pak přiložte 3D odlitek a pevně přitiskněte. Náš rámeček je hluboký cca 3,5 cm.
 Poté přiklopte desku s odlitkem a opět ji na zadní stranu rámečku nalepte. Hotový rámeček mužete postavit do poličky, nebo připevnit hřebíčky a pověsit.

• Je materiál určený ke zhotovení formy na odlitek opravdu bezpečný?

Ano! K zhotovování formy na sádrový odlitek používáme komponent, který je z ekologicky šetrného materiálu vyráběného z mořských řas, a který úspěšně prošel testem na těžké kovy, testem mikrobiologické čistoty a cytotoxicity a v neposlední řadě testem dráždivosti novorozenecké pokožky. Veškeré testy prováděl Státní zdravotní ústav v Praze.

• Mohu Vaši 3D odlévací a otiskovací sadu a zakoupit i v kamenné prodejně?

Samozřejmě. Seznam všech našich partnerů a jejich kamenných prodejen naleznete na našich webových stránkách v části KONTAKT.

• Je možné dokoupit pouze materiál na zhotovení formy či hypoalergenní otiskovací hmotu?

Ano, je možné dokoupit materiály ke zhotovení 3D odlitků nebo 3D otisků. Všechny doplňky najdete na našich stránkách v sekci „Doplňky“. Ke zhotovení sádrového odlitku je zapotřebí si zakoupit Materiál ke zhotovení formy a Odlévací prášek. K 3D otisku potřebujete pouze Otiskovací hmotu.

• Je možné vyrobit odlitek pouze s pomocí otiskovací hmoty?

Ano, i to je možné. Doporučujeme zakoupit naši 3D otiskovací sadu DeLuxe, která obsahuje vše k úspěšnému zhotovení 3D odlitku. Podrobný návod, jak zhotovit sádrový odlitek pomocí otiskovací sady, naleznete na našich stránkách v sekci – 3D odlitek – Návod na otisk.

Věříme, že jsme Vám pomohli!
Jakékoliv další dotazy zasílejte, prosím, na naši emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo nás kontaktujte na telefonním čísle +420 724812523.

hodinky replik replik rolex replik breitling sale