3D sada na odlitek a otisk nožičky, ručičky miminka

Menu

Cart

odlevotiskdoplnkysperky

Časté otázky

• Na kolik odlitků a otisků vystačí jedna 3D sada?

Celé balení 3D sady by Vám mělo vystačit na zhotovení 2 odlitků či 3 otisků tří - až šestiměsíčního miminka. 3D sadu můžete též použít pro zhotovení odlitků větších dětí (zhruba do 3 let věku) - u starších dětí ale doporučujeme vyrobit spíše odlitek či otisk ručičky. 3D odlévací sada s rámečkem je vzhledem k velikosti a hloubce rámu vhodná pouze pro miminka do šesti měsíců věku.

• Jak rozpoznám, který ze sáčků je přírodním materiálem na výrobu formy a který odlévací prášek?

Balíčky jsou vždy přehledně označeny etiketou s názvem, tudíž k záměně by nemělo dojít. Pokud byste ale s balíčky manipulovali či obsah přesypávali, může Vám v identifikaci pomoci barevná indikace prášku na výrobu formy pro odlitek, po namočení prášek mění barvu, tj. stačí pouze navlhčit prst a vyzkoušet.

• Co vše obsahují 3D odlévací sady?

Naše 3D odlévací sady, obsahují vše, co je zapotřebí k úspěšné výrobě 3D odlitku dětské nožičky či ručičky. Základem každé 3D odlévací sady je materiál na zhotovení formy z mořských sad, odlévací prášek, odlévací misky a návod k použití a k zhotovení 3D odlitku. Dále se sady liší dle rámečku. Větší sady obsahují hluboký rámeček, pro vystavení 3D odlitku, stříbrnou a zlatou barvu, barevné pasparty, smirkový papír a lepidlo. 

• Jak vyrobit bronzový odlitek dětské nožičky či ručičky?

Zhotovení odlitku z bronzu je poněkud nákladnější, ale v případě Vašeho zájmu jsme schopni jej zajistit. Stojí okolo 2.700,- Kč a trvá cca 3 měsíce. Postup je následující: nejprve zhotovíte odlitek pomocí jedné z našich 3D odlévacích sad, zašlete nám jej a my poté zadáme výrobu bronzového odlitku odborníkovi, tj. slévači. Je třeba roztopit pece, v nichž se bronzový odlitek "zrodí", následně se očistí a povrchově upraví. Výsledek však určitě stojí za to!

• Jak docílím zlaté či stříbrné barvy 3D odlitku?

Nejsnazší cestou je zakoupit na našich stránkách 3D odlévací sadu s rámečkem, ve které máte potřebné vybavení, tj. štětec i zlatou či stříbrnou barvu, ihned k dispozici. Barvě velmi pěkně kryjí i v jediné vrstvě, jsou zároveň vhodné pro všechny typy povrchů.  Požití je jednoduché, pracuje se s nimi jako s vodovými barvami.

• Jakým způsobem umístím sádrový odlitek do zakoupeného rámečku?

Po vyjmutí z formy odlitek smirkovým papírem zbruste, aby se Vám vytvořila rovná plocha. Nechte dobře zaschnout. Na rovnou plochu poté naneste lepidlo, které je obsaženo v našich 3D odlévacích sadách nebo doporučujeme lepidlo chemoprén, na nalepenou paspartu či papír, kam připevníte odlitek, naneste taktéž chemoprén a nechte chvilku zaschnout. Pak přiložte 3D odlitek a pevně přitiskněte. Náš rámeček je hluboký cca 3,5 cm.
 Poté přiklopte desku s odlitkem a opět ji na zadní stranu rámečku nalepte. Hotový rámeček mužete postavit do poličky, nebo připevnit hřebíčky a pověsit.

• Je materiál určený ke zhotovení formy na odlitek opravdu bezpečný?

Ano! K zhotovování formy na sádrový odlitek používáme komponent, který je z ekologicky šetrného materiálu vyráběného z mořských řas, a který úspěšně prošel testem na těžké kovy, testem mikrobiologické čistoty a cytotoxicity a v neposlední řadě testem dráždivosti novorozenecké pokožky. Veškeré testy prováděl Státní zdravotní ústav v Praze.

• Mohu Vaši 3D odlévací a otiskovací sadu a zakoupit i v kamenné prodejně?

Samozřejmě. Seznam všech našich partnerů a jejich kamenných prodejen naleznete na našich webových stránkách v části KONTAKT.

• Je možné dokoupit pouze materiál na zhotovení formy či hypoalergenní otiskovací hmotu?

Ano, je možné dokoupit materiály ke zhotovení 3D odlitků nebo 3D otisků. Všechny doplňky najdete na našich stránkách v sekci „Doplňky“. Ke zhotovení sádrového odlitku je zapotřebí si zakoupit Materiál ke zhotovení formy a Odlévací prášek. K 3D otisku potřebujete pouze Otiskovací hmotu.

• Je možné vyrobit odlitek pouze s pomocí otiskovací hmoty?

Ano, i to je možné. Doporučujeme zakoupit naši 3D otiskovací sadu DeLuxe, která obsahuje vše k úspěšnému zhotovení 3D odlitku. Podrobný návod, jak zhotovit sádrový odlitek pomocí otiskovací sady, naleznete na našich stránkách v sekci – 3D odlitek – Návod na otisk.

Věříme, že jsme Vám pomohli!
Jakékoliv další dotazy zasílejte, prosím, na naši emailovou adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. nebo nás kontaktujte na telefonním čísle +420 724812523.

hodinky replik replik rolex replik breitling sale