fbpx
Nahrávám...

3D sada na odlitek a otisk nožičky, ručičky miminka

Barevný dort s kuličkami!

 

polkadotcake460x250

Vytvořte si dort, který bude pastou pro oči i ústa.

Co budete potřebovat:

Kuličky:

  • 1 hrnek mléka
  • 4 vejce
  • Puding mix
  • 1/3 šálku rostlinného oleje

 

Těsto:

3 vejce

1/3 šálku rostlinného oleje

1 šálek vody

 

Poleva:

125 g másla

250 g smetanového sýra

2 hrnky moučkového cukru

2 sáčky vanilkového cukru

A rostlinný olej a hladkou mouku na vysypání.

 

KROK 1 
Předehřejte troubu na 180 ° C . Formu na kuličky vysypeme hladkou moukou. Kulatou dortovou mísu vyložíme pečícím papírem.

polkadot1

 

KROK 2

Připravíme si misku na kuličky nalijeme do ní mléko, 4 vejce, pudink mix a 1/3 šálku rostlinného oleje do velké mísy. Šleháme elektrickými metlami na nižší stupeň po dobu 1 minuty, pak se zvýší rychlost a šleháme 2 min. Rozdělíme směs mezi pět misek a do každé přidáme jinou barvu. Formu na kuličky plníme do ¾. Pečeme 11 - 13 minut. Koule necháme vychladnout na mřížce po dobu 5 min. Opakujte postup ještě 2x dokud nevypotřebujeme všechnu směs.

polkadot2

KROK 3 
Připravte zbývající koláč mix. Vezměte 3 vejce, 1/3 šálku oleje a 1 šálek vody. Nalijte 1/2 směsi do spodní části formy a uspořádejte koule těsně vedle sebe. Zbytek směsi nalijte přes koule.
polkadot3

KROK 4
Pečeme v troubě 25-30 minut, nebo dokud se těsto nelepí na špejli. Necháme vychladnout. A poté potřeme smetanovo-sýrovou polevou.

polkadot4

Smetanovo-sýrová poleva:

Do velké mísy dáme 125 g rozehřátého másla, 250 g smetanového sýru, 2 hrnky moučkového cukru a 2 sáčky vanilkového cukru. Poté vše vyšleháme. Konzistence musí být hustá a krémová
 

 

spodni-zahradnik-hp1.gif

Přihlášení

vytvořit účet